Nahoru
Domů Aktuálně Recept Náš kolektiv Poskytujeme Prevence Ceník Mapa Napište nám 

MUDr. Petr Škoda

praktický lékař pro dospělé

Poliklinika Vysočany
Sokolovská 810/304, Praha 9 - Vysočany
tel.: 266 006 304

Zpět

Aktuálně

29|04
2024

očkování proti černému kašli

Očkovací látka proti černému kašli Boostrix či Adacel je v tuto tuto chvíli v ČR již dostupná.
Vakcínu lze použít u těhotných ( 2.a 3. trimestr) i kojících žen.
12|10
2023

Etická pravidla v naší ordinaci, jsme lékaři a zdravotní sestry, kteří mají jedinou motivaci, profesionálně pomáhat.

Jsme ordinace, která poskytuje služby všem pacientům bez rozdílu, náš přístup je založen na zásadě rovného přístupu a respektu k pacientům.
Nediskriminujeme pacienty na základě jejich pohlaví, národnosti, rasy, náboženství nebo jakékoli jiné osobní charakteristiky. Všichni pacienti jsou ošetřováni s respektem a na základě jejich potřeb.
Respektujeme soukromí a důvěrnost každého pacienta. Informace o pacientovi jsou uchovávány v souladu s právními předpisy a etickými normami.
Snažíme se být citliví ke kulturním rozdílům a snažíme se zajistit efektivní komunikaci s pacienty bez ohledu na jejich mateřský jazyk nebo kulturní pozadí.
Pacienti v naší ordinaci mají právo volit si lékaře svého pohlaví, pokud to považují za důležité. Mají možnost volby, pracují zde dva lékaři a jedna lékařka, respektujeme jejich preference.
Lékaři v ordinaci jednají v souladu s etickými normami a profesionálními standardy. Naši lékaři jsou atestovaní odborníci , kteří pravidelně své vzdělání doplňují.
Všichni v ordinaci jsme ochotni a schopni odpovídat na vaše otázky a pochybnosti. Otevřená komunikace mezi lékařem, sestřičkami a pacientem je důležitým prvkem v péči o zdraví, který pomáhá pacientům lépe porozumět svému stavu a spolupracovat na dosažení optimálního zdravotního stavu. Pokud máte pochybnosti ohledně diagnózy nebo doporučené léčby, můžete zvážit získání druhého lékařského názoru od jiného praktického lékaře v naší ordinaci
Ptejte se, prosím, na všechny otázky. Nebojte se položit jakékoli otázky ohledně svého zdravotního stavu, diagnostiky, léčby nebo doporučení lékaře. Pokud nerozumíte něčemu, co vám lékař říká, klidně to zkuste upřesnit.
Pokud máte obavy ohledně léků, procedur nebo doporučených zásahů, sdělte je. Může vám vysvětlit důvody a přínosy dané léčby. Snažíme se vyhradit Vám tolik času, jak je to možné.
19|09
2023

Podrobně o přeočkování proti Covid

Počty nemocných s Covidem nyní narůstají. Zatím jsou s nepříjemným, ale mírnějším průběhem.
Covid 19 nezmizel, stále vznikají nové varianty. Naše dosavadní povakcinační imunita klesá, Covid začíná být sezonní onemocnění. Proto nyní očkujeme nově připravenou vakcínou Pfizer XBB.1.5. , zaměřenou proti Omicronu, která je úspěšná i proti všem posledním subvariantám Covidu.
Očkujeme jednou dávkou, kdykoli, můžeme očkovat společně s jinou vakcínou, například proti chřipce. Vakcína je zdarma. Ochrana je očekávatelná za 7 dní po aplikaci.

Vakcína je doporučená je pro všechny, zejména pro seniory, nemocné s vážnými nemocemi / i hypertense a diabetes, obesita /, těhotné ženy.
Mladším pomůže zejména v prevenci long covid.
13|09
2023

Nová očkování - novinky.

Nové očkovací látky v ČR.

Očkovací látka proti pásovému oparu .

Prevence před Herpes zoster, to je nepříjemné a velmi bolestivé onemocnění, někdy zasahující i obličej, s častým vývojem postherpetických chronických bolestí.
Vakcína je určena pro starší 50 let, 2 dávky, vakcína má výborný efekt.


Očkovací látka proti RS virům

Prevence proti respiračním virovým infekcím, u nich jsou možné komplikace jako u chřipky.

Vakcína je určena pro osoby starší 60 let, zatím je doporučena jedna dávka očkování.


O možnostech objednání vakcíny , ceně a o příspěvku pojišťoven se ptejte v ordinaci či emailem.
13|09
2023

Preventivní prohlídka

Zveme Vás na preventivní prohlídku, objednejte se telefonicky 266006304 nebo e-mailem na sestramudrskodasro(a)email(,)cz
Rádi se Vám budeme věnovat ve vyhrazeném čase.
04|11
2022

Hrazené očkování proti klíšťové encefalitidě

Nechte se nyní očkovat proti klíšťové encefalitidě !.
Nově je ze strany pojišťoven zajištěna úhrada očkování proti klíšťové encefalitidě pro osoby od 50 let věku,
pro tuto věkovou kategorii je očkování zdarma. Využijte tuto možnost, očkujeme bez objednání!
26|01
2022

Co dělat, když máte u nás pracovní neschopnost.

Pokud u nás máte vedenou pracovní neschopnost- DPN- je třeba s námi být v kontaktu a informovat nás
/ telefonicky, osobně, emailem / o průběhu nemoci.
Ve vašem zájmu nás kontaktujte kvůli ukončení DPN, při dlouhotrvající DPN pak 14. dní od vypsání a na konci každého kalendářního měsíce. V těchto termínech zasíláme na ČSSZ potvrzení, tzv. lístek na peníze. Tento proces není automatický!
O ukončení neschopenky je třeba se přesně domluvit, stejně tak o kontrolách při nemoci, předejdeme tak společně nepříjemným komplikacím.
Děkuji
09|01
2022

Co dělat, když se k nám nemůžete dovolat.

Telefonní linka naší ordinace je velmi vytížená. Naše linka 266006304 nikdy nehlásí "obsazeno". Proto pokud voláte a slyšíte vyzvánění, neznamená to, že telefon nezvedáme, ale že třeba již telefonujeme s někým jiným. Je třeba zavolat později, nebo nahrát vzkaz do záznamníku, který se zapne po 9 zazvonění, případně nás kontaktujte na
mudr.petrskoda @email.cz, bednarikovamudrskodasro(a)email(,)cz, sestramudrskodasro(a)email(,)cz.
Mějte, prosím, trpělivost.